Enerpeel® EL για τα μάτια
TRICHLOROACETIC ACID 3,5% + LACTIC ACID 15%
pH 0,60 – 1,40
Πρόκειται για ένα ειδικά σχεδιασμένο χημικό peeling για την περιοχή γύρω από τα μάτια και τα χείλη. Αποτελείται από 4 ατομικές μονοδόσεις οι οποίες εφαρμόζονται από εξειδικευμένο δερματολόγο/αισθητικό ανά 20-30 μέρες για 3-4 φορές.
Το βλέμμα αποκτά σταδιακά λάμψη και φωτεινότητα, οι δυσχρωμίες και οι ρυτίδες απαλύνονται αισθητά και επανέρχεται ο φυσικός χρωματικός τόνος!
Κύριες ενδείξεις:
Ελαφριά-μέτρια χρονογήρανση και φωτογήρανση της περιοχής γύρω από τα μάτια και τα χείλη. Ακτινική υπερκεράτωση, μέλασμα στην ίδια περιοχή.
Γιατί να μας επιλέξετε
![](https://www.dermoanaplasis.gr/wp-content/uploads/2020/10/health-icon-6.png)
Το δερματολογικό κέντρο DERMOANAPLASIS είναι ένα σύγχρονο δερματολογικό ιατρείο, άρτια εξοπλισμένο με υπερσύγχρονα διαγνωστικά συστήματα και τα πιο εξελιγμένα μηχανήματα κοσμητικής δερματολογίας.
![](https://www.dermoanaplasis.gr/wp-content/uploads/2020/10/health-icon-1.png)
Στις εγκαταστάσεις μας πραγματοποιούνται όλες οι εφαρμογές της Κλινικής και της Αισθητικής Δερματολογίας από εξειδικευμένο προσωπικό με πολυετή εμπειρία στον χώρο. Στόχος μας είναι η παροχή σύγχρονων, επιστημονικά τεκμηριωμένων και εξατομικευμένων υπηρεσιών.
![](https://www.dermoanaplasis.gr/wp-content/uploads/2021/10/Trust_1.png)
Για εμάς κάθε άτομο είναι μοναδικό με ιδιαίτερα χαρακτηριστικά, εμπειρίες και προσδοκίες. Μαζί συναποφασίζουμε και οικοδομούμε το πλάνο των θεραπειών που ανταποκρίνεται καλύτερα στις ανάγκες και τις δυνατότητές του.