Σύσφιξη προσώπου με Fractional Laser
Το Fractional Laser είναι μια από τις πιο αποτελεσματικές μεθόδους σύσφιξης για το πρόσωπο και τον λαιμό. Μέσω της δημιουργίας νέου κολλαγόνου και ελαστίνης αποκαθίσταται η ελαστικότητα της επιδερμίδας, επαναπροσδιορίζεται το οβάλ του προσώπου, βελτιώνεται η περιοχή των ματιών και ο λαιμός αποκτά πιο νεανική όψη.
Το fractional laser μπορεί να εφαρμοστεί είτε μόνο του είτε σε συνδυασμό με την αυτόλογη θεραπεία PRP επιτυγχάνοντας άριστα αποτελέσματα σύσφιξης προσώπου, καθώς ενισχύεται η παραγωγή νέου κολλαγόνου.
Γιατί να μας επιλέξετε
![](https://www.dermoanaplasis.gr/wp-content/uploads/2020/10/health-icon-6.png)
Το δερματολογικό κέντρο DERMOANAPLASIS είναι ένα σύγχρονο δερματολογικό ιατρείο, άρτια εξοπλισμένο με υπερσύγχρονα διαγνωστικά συστήματα και τα πιο εξελιγμένα μηχανήματα κοσμητικής δερματολογίας.
![](https://www.dermoanaplasis.gr/wp-content/uploads/2020/10/health-icon-1.png)
Στις εγκαταστάσεις μας πραγματοποιούνται όλες οι εφαρμογές της Κλινικής και της Αισθητικής Δερματολογίας από εξειδικευμένο προσωπικό με πολυετή εμπειρία στον χώρο. Στόχος μας είναι η παροχή σύγχρονων, επιστημονικά τεκμηριωμένων και εξατομικευμένων υπηρεσιών.
![](https://www.dermoanaplasis.gr/wp-content/uploads/2021/10/Trust_1.png)
Για εμάς κάθε άτομο είναι μοναδικό με ιδιαίτερα χαρακτηριστικά, εμπειρίες και προσδοκίες. Μαζί συναποφασίζουμε και οικοδομούμε το πλάνο των θεραπειών που ανταποκρίνεται καλύτερα στις ανάγκες και τις δυνατότητές του.