Διαθερμοπηξία
Η διαθερμοπηξία είναι μια διαδεδομένη μέθοδος για την αντιμετώπιση διαφόρων δερματικών νοσημάτων με εξαιρετικά αποτελέσματα.
Πρόκειται για την αφαίρεση ή την καταστροφή καλοηθών κυρίως βλαβών με τη χρήση ρεύματος, κατόπιν τοπικής αναισθησίας.
Χρησιμοποιείται συνήθως σε θηλώματα, μολυσματική τέρμινθο, μυρμηγκιές, οξυτενή κονδυλώματα και σμηγματορροϊακές υπερκερατώσεις.
Γιατί να μας επιλέξετε
![](https://www.dermoanaplasis.gr/wp-content/uploads/2020/10/health-icon-6.png)
Το δερματολογικό κέντρο DERMOANAPLASIS είναι ένα σύγχρονο δερματολογικό ιατρείο, άρτια εξοπλισμένο με υπερσύγχρονα διαγνωστικά συστήματα και τα πιο εξελιγμένα μηχανήματα κοσμητικής δερματολογίας.
![](https://www.dermoanaplasis.gr/wp-content/uploads/2020/10/health-icon-1.png)
Στις εγκαταστάσεις μας πραγματοποιούνται όλες οι εφαρμογές της Κλινικής και της Αισθητικής Δερματολογίας από εξειδικευμένο προσωπικό με πολυετή εμπειρία στον χώρο. Στόχος μας είναι η παροχή σύγχρονων, επιστημονικά τεκμηριωμένων και εξατομικευμένων υπηρεσιών.
![](https://www.dermoanaplasis.gr/wp-content/uploads/2021/10/Trust_1.png)
Για εμάς κάθε άτομο είναι μοναδικό με ιδιαίτερα χαρακτηριστικά, εμπειρίες και προσδοκίες. Μαζί συναποφασίζουμε και οικοδομούμε το πλάνο των θεραπειών που ανταποκρίνεται καλύτερα στις ανάγκες και τις δυνατότητές του.