Δερματοχειρουργική
Διαθερμοπηξία
Η διαθερμοπηξία είναι μια διαδεδομένη μέθοδος για την αντιμετώπιση διαφόρων δερματικών νοσημάτων με εξαιρετικά αποτελέσματα. Πρόκειται για την αφαίρεση ή την καταστροφή καλοηθών κυρίως βλαβών με τη χρήση ρεύματος, κατόπιν τοπικής αναισθησίας.
Καυτηριασμός με laser
Ο καυτηριασμός με CO2 laser έχει πολλές ομοιότητες με τον ηλεκτροκαυτηριασμό. Ο καυτηριασμός με CO2 laser απαιτεί τοπική αναισθησία. H ακτίνα λέιζερ CO2 καίει με μεγάλη ακρίβεια, προκαλεί εξάχνωση του στόχου και αφήνει έλλειμμα ιστού.
Κρυοχειρουργική
Η κρυοχειρουργική αποτελεί πλέον έναν από τους πιο σημαντικούς κλάδους της επεμβατικής δερματολογίας. Η συγκεκριμένη μέθοδος μειώνει τη θερμοκρασία του δέρματος σε πολύ χαμηλά επίπεδα, προκαλώντας την τοπική καταστροφή των ιστών.
Η δερματοχειρουργική δεν είναι άλλο από τη χειρουργική αφαίρεση διαφόρων βλαβών του δέρματος με τοπική αναισθησία στο χώρο του ιατρείου. Τέτοιες επεμβάσεις αποτελούν: η χειρουργική αφαίρεση κυστών και μορφωμάτων του δέρματος, η χειρουργική αφαίρεση καλοήθων και κακοήθων όγκων του δέρματος, η λήψη ιστοτεμαχίου δέρματος (βιοψία), και punchbiopsy για τη διερεύνηση διαφόρων δερματολογικών νοσημάτων. Στην Dermoanaplasis πραγματοποιούνται διάφορες δερματοχειρουργικές πράξεις τόσο στο πρόσωπο όσο και στο σώμα.
Γιατί να μας επιλέξετε
![](https://www.dermoanaplasis.gr/wp-content/uploads/2020/10/health-icon-6.png)
Το δερματολογικό κέντρο DERMOANAPLASIS είναι ένα σύγχρονο δερματολογικό ιατρείο, άρτια εξοπλισμένο με υπερσύγχρονα διαγνωστικά συστήματα και τα πιο εξελιγμένα μηχανήματα κοσμητικής δερματολογίας.
![](https://www.dermoanaplasis.gr/wp-content/uploads/2020/10/health-icon-1.png)
Στις εγκαταστάσεις μας πραγματοποιούνται όλες οι εφαρμογές της Κλινικής και της Αισθητικής Δερματολογίας από εξειδικευμένο προσωπικό με πολυετή εμπειρία στον χώρο. Στόχος μας είναι η παροχή σύγχρονων, επιστημονικά τεκμηριωμένων και εξατομικευμένων υπηρεσιών.
![](https://www.dermoanaplasis.gr/wp-content/uploads/2021/10/Trust_1.png)
Για εμάς κάθε άτομο είναι μοναδικό με ιδιαίτερα χαρακτηριστικά, εμπειρίες και προσδοκίες. Μαζί συναποφασίζουμε και οικοδομούμε το πλάνο των θεραπειών που ανταποκρίνεται καλύτερα στις ανάγκες και τις δυνατότητές του.